"PARASOL" Zespół Placówek dla Dzieci i Młodzieży

Informacje

2 sierpnia - Dzień Kolorowanek – święto zwraca uwagę na to, jak duży wpływ na rozwój dziecka mają kolorowanki. Kolorowanie rozwija wyobraźnię i kreatywność, wydłuża czas koncentracji uwagi, pomaga w nauce pisania i wpływa na ćwiczenie sprawności manualnej. Stanowi przy tym świetną zabawę dla dzieci.
8 sierpnia - Wielki Dzień Pszczół – misją Wielkiego Dnia Pszczół jest ich ochrona i uświadamianie społeczeństwa o tym, jak duże znaczenie mają w naszym życiu. Według naukowców wyginięcie pszczół na świecie miałoby drastyczne konsekwencje dla ludzi – głód, kryzys i wojny. Cytując Alberta Einsteina: „Jeśli znikną pszczoły, człowiekowi pozostaną jeszcze cztery lata życia”.
9 sierpnia – Światowy Dzień Miłośników Książek – Book Lovers Day świętowany jest od 2012 r. Inicjatywa ta ma na celu popularyzację czytelnictwa. Czytanie przynosi wiele korzyści - służy nie tylko dostarczaniu wiedzy, ale ma także pozytywny wpływ na wyobraźnię i słownictwo.
10 sierpnia - Dzień Przewodników i Ratowników Górskich – celem święta jest zwrócenie uwagi na rolę przewodników i ratowników górskich, którzy sprawują opiekę nad  turystami, a gdy trzeba – spieszą z pomocą, niejednokrotnie narażając własne życie i zdrowie.
19 sierpnia - Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej – święto ma na celu zwiększenie świadomości odnośnie działań związanych z niesieniem pomocy humanitarnej na świecie. Pracownicy sektora humanitarnego pomagają osobom poszkodowanym na skutek klęsk żywiołowych czy konfliktów zbrojnych. Taka praca wymaga określonych kwalifikacji, znajomości języków obcych czy umiejętności poruszania się w środowisku międzykulturowym.
21 sierpnia - Światowy Dzień Optymisty – Dzień Optymisty jest świętem obchodzonym od 2016 r. Ma on na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzebę pozytywnego myślenia, a także zachęcenie wszystkich ludzi do zmiany swojej postawy na bardziej optymistyczną.
26 sierpnia - Międzynarodowy Dzień Psa – celem święta jest docenienie roli psów w życiu człowieka oraz zachęcanie do ich adopcji ze schronisk. To także hołd dla tzw. psów pracujących, czyli psów przewodników, psów ratowniczych i policyjnych czy tych towarzyszących osobom z ograniczeniami fizycznymi.