You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

Wakacje za nami

Wakacje za nami. Czas pomyśleć o nowych wyzwaniach.

A może jeszcze powspominać...

Rozpoczęcie wakacji to XV Międzyświetlicowa Olimpiada Sportowa, która była wyjątkowa. Otwarcie i zamknięcie imprezy miało profesjonalną oprawę artystyczną. Po raz pierwszy towarzyszyła nam maskotka olimpijska, krokodyl Hektor, którego osobiście wręczył nam Zastępca Prezydenta Bielska-Białej, Pan Adam Ruśniak. Olimpiadę uświetniła również obecność  siatkarki, mistrzyni Polski i Europy, Pani Aleksandry Przybysz-Jagieło. W trakcie zmagań sportowych wyłoniono zwycięzców, na których czekały puchary, medale oraz cenne nagrody.

Potem czas wypoczynku i relaksu przy sprzyjającej aurze.

Wycieczki:

Zakopane, tam wyjazd na Gubałówkę, dla jednych przejście Doliną Strążyska dla drugich Halą Rusinową do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr.

Pieniny, z noclegiem, Niedzica, Wąwóz Homole, Szczawnica, tor saneczkowy w Kluszkowcach.

Wieliczka – zwiedzanie Kopalni Soli.

Wycieczka górska - Zdobycie Rysianki i nocleg w schronisku.

Pszczyna – Zagroda Żubrów i skansen.

Na niestrudzonych czekał Park w Dechę i Park Linowy dla starszych podopiecznych. Były kąpiele na odkrytym basenie, ogniska z pieczeniem kiełbasy, mniejsze wyprawy do Wapienicy, na Kozią Górkę czy Dębowiec, spacer z przewodnikiem po Cygańskim Lesie. 

Graliśmy w kręgle, hasaliśmy w Zabawowie, wychodziliśmy do kina aby obejrzeć wybrane filmy na dużym ekranie. Część z nas uczestniczyła w warsztatach organizowanych przez Regionalny Ośrodek Kultury w ramach projektu TransEtno. Dużej przyjemności dostarczyły wizyty w cukierni i delektowanie się lodami o ulubionych smakach.

 Wakacje minęły tak szybko, czas wracać „na Ziemię"