You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

"Na ochronie środowiska, Twoje zdrowie zyska"

 

ZPDM „PARASOL” otrzymał grant na akcje społeczne

Projekt z Bielska-Białej otrzymał  dofinansowanie w konkursie Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich Granty 2020.  Ponad 3.500 zł otrzyma Zespół Placówek dla Dzieci i Młodzieży „Parasol” na działanie     "Na ochronie środowiska, Twoje zdrowie zyska".

 

Na konkurs w dwóch kategoriach: zdrowie w każdym wieku oraz zdrowie i środowisko wpłynęły 34 wnioski z 15 miast i gmin członkowskich Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich. ” PARASOL” zgłosił trzy projekty.

- Bardzo się cieszymy, że wygrał projekt "Na ochronie środowiska, Twoje zdrowie zyska". Jego celem jest przede wszystkim propagowanie wśród naszych podopiecznych tematyki dotyczącej ekologii, ochrony środowiska i wpływu środowiska na zdrowie człowieka.
W projekcie weźmie udział stu naszych podopiecznych z placówek wsparcia dziennego - Świetlicy Iskierka, Przyjaznej Przystani u Świętego Józefa, Świetlicy Ster i Świetlicy Kraina Narnii. Program będzie realizowany przy współpracy z Fundacją Ekologiczną Arka - mówi dyrektor „PARASOLA” Anna Olszowska.

 

Zajęcia dla podopiecznych zaczną się we wrześniu i potrwają do końca roku. Chodzi o to, aby dzieci zdobyły wiedzę na temat tego, jak każdy z nas może chronić planetę, przyczyn zanieczyszczeń środowiska i zagrożeń dla zdrowia wynikających z jego degradacji. Uczestnicy zajęć dowiedzą się, co to zdrowy styl życia i nabędą różne zdolności manualne. Projekt przewiduje spotkania, prelekcje i np. sprzątanie świata wokół swoich placówek.
Na zajęciach dzieci stworzą fotoalbumy dokumentujące ich uczestnictwo. Podczas zajęć będą m.in. sadzić w doniczkach zioła, które później będą wykorzystywane w placówkach podczas dożywiania, stworzą ogrody w szklanych kulach, nauczą się, jak ozdabiać drewniane skrzynki, robić naturalne mydło, wazony z butelek, świeczniki czy drewniane kwietniki. Do każdej świetlicy w ramach projektu trafią też dzbanki filtrujące wodę.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała