"PARASOL" Zespół Placówek dla Dzieci i Młodzieży

Aktualności

Ekowarsztaty z Fundacją FREE

dodano: 2023-07-21

W ośmiu placówkach Zespołu Placówek dla Dzieci i Młodzieży „PARASOL” prowadzonych przez Stowarzyszenie Hajstra odbyły się warsztaty w ramach Projektu „Daj z siebie niECO więcej” realizowanym przez Fundację Rozwoju Edukacji i Ekologii – FREE, dofinansowanym ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030 w ramach konkursu „Śląskie NOWEFIO 2021-2023”.

Warsztaty to pokazanie rzemiosła społecznie odpowiedzialnego z uwzględnieniem elementów arteterapii, rozwoju kreatywności oraz wzmocnienia twardych kompetencji rzemieślniczych.

Podopieczni wzięli udział  w warsztatach samopoznania i rozwoju kreatywności, debacie dotyczącej ograniczonych zasobów ziemi i możliwości zmiany skutków obecnych i przyszłych kryzysów ekologicznych pt. „Działam i mam wpływ”, a także prezentacji dobrych praktyk rzemiosła i inspiracji upcyklingowych. Stworzyli też własnoręcznie produkt warsztatowy użyteczny społecznie dla placówki.

Dzieci i młodzież były bardzo zadowolone z możliwości wzięcia udziału w zajęciach, bo przecież nie na co dzień mają styczność z maszynami, które tną, piłują, wyżynają. A efektem finalnym były śliczne wyroby, które będą zdobić placówki. Dziękujemy Fudacji Rozwoju Edukacji i Ekologii!

foto:  Ekowarsztaty z Fundacją FREE