"PARASOL" Zespół Placówek dla Dzieci i Młodzieży

Aktualności

Art In Action

dodano: 2024-07-08

W dniach 4-5 lipca br. pracownicy Placówek Wsparcia Dziennego prowadzonych przez Stowarzyszenie Hajstra wzięli udział w kursie pod nazwą „Art In Action”.

Kurs przeprowadziło Stowarzyszenie Trenerskie Organizacji Pozarządowych sTOP. Służy on upowszechnianiu metod oraz technik artystycznych w pracy z młodzieżą. Uczestnicy kursu wzięli udział w zajęciach plastycznych, a także z wykorzystaniem fotografii. Wykonywali też pacynki i poznali pozytywne przekonania, wzmacniające w codziennej pracy. Uzyskana w ten sposób wiedza i poznane metody pracy zostaną wykorzystane przez naszych pracowników w pracy z podopiecznymi placówek.

W kursie „Art In Action” wzięły udział wszystkie Placówki Wsparcia Dziennego: Świetlica „Jutrzenka”, Świetlica „Nad Stawami”, Świetlica „Zakątek Uśmiechu”, Świetlica „Iskierka”, Świetlica „Ster”, Świetlica „Kraina Narnii”, Świetlica „W Dolinie Wapienicy”, Świetlica „Pod Aniołami”, Świetlica „Fabryka Marzeń” oraz Klub Młodzieżowy „Nad Dachami”.

Kurs „Art In Action” finansowany jest z programu Erasmus+, przy wsparciu Komisji Europejskiej. Jego głównym celem jest rozwijanie umiejętności osób pracujących z młodzieżą na rzecz ich włączenia społecznego poprzez metodologie arteterapii jako narzędzia edukacyjnego, które stymuluje wewnętrzny potencjał osoby, pomaga zaplanować i rozwijać własny pomysł na życie oraz wpływa na poczucie samorealizacji.

foto:  Art In Action