You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

Samorządowcy i Młodzież ZPDM „PARASOL” -  1: 2

 

Samorządowcy i Młodzież ZPDM „PARASOL” -  1: 2

7 lat temu podopieczni i wychowawcy Klubu Młodzieżowego „Nad Dachami” wyszli
z inicjatywą rozegrania meczu siatkówki z Samorządowcami Miasta Bielska-Białej pod hasłem „MĄDRZE, ZDROWO, NA SPORTOWO”. Samorządowcy przyjęli zaproszenie, mecz się odbył i tak się zaczęło.

Aktualnie jest to impreza sportowa, na którą czekają Samorządowcy i podopieczni Zespołu Placówek dla Dzieci i Młodzieży „PARASOL”.

Każdego roku drużynę samorządowców powołuje aktualny Przewodniczący Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Sportu. Obie drużyny otrzymują pamiątkowe puchary ufundowane przez Wydział Kultury Fizycznej i Turystyki oraz drobne upominki. Dzięki uprzejmości BBOSiR, mecz jest rozgrywany w Hali Widowiskowo-Sportowej pod Dębowcem, co nadaje rangę sportowym zmaganiom.

Młodzież „PARASOLA” systematycznie pod okiem trenerów-wychowawców doskonali swoje siatkarskie umiejętności, przybywa chętnych, a zainteresowanie siatkówką zdecydowanie wzrasta. Jedni w sposób bardzo aktywny trenują i przygotowują się do meczu, inni systematycznie kibicują bielskiej drużynie BBTS, jeszcze inni przygotowują się do wspierania swoich kolegów na boisku: robią transparenty, pompony, ćwiczą okrzyki.

Okazuje się, że na mecz, oprócz sympatyków obu drużyn, przychodzi coraz więcej osób lubiących siatkówkę i dobrą zabawę, bo i jednego i drugiego nie brakuje. To impreza wzbudzająca bardzo pozytywne emocje, łączy pokolenia, dostarcza radości zawodnikom i kibicom, pozwala rozładować napięcia dnia codziennego, emocjonować się grą i świetnie bawić.